Sponsor Linkler

Qv06 Virüsünden Kurtulma

V9‘uydu, anasayfa.co‘suydu, portalsepeti‘ydi derken birde bu zıkkımı gördüm maalesef. Her ne kadar dikkat etsemde gezindiğim sitelere maç zamanları abuk subuk siteleri hep buluyorum maalesef ki.

Bu Qv06 virüsü ile tanışıklığımız ise geçen haftaki Galatasaray maçına dayanıyor :) Mutlaka bu zıkkımlardan en az bir tanesi le karşılaşmışsınızdır arkadaşlar. Temelde virüs olmasalar da epey can sıktıkları kesin bunların.

Qv06 virüsünden kurtulmak ise diğerlerine nazaran epeyce kolay arkadaşlar. Bu zıkkımdan kurtulmak için tek yapmamız gereken kısayollarını kullandığımız brovserlerimizin hedef ve başlama yeri kısmına eklenen küçük kod parçacıklarını silmek. Bunu nasıl yapacağımıza gelince, öncelikle tarayıcımızın kısayoluna sağ tık yapıyor ve özellikleri seçiyoruz. Ardından da açılan küçük penceredeki hedef ve başlama yeri kutucuklarında yer alan anlamsız ifadeleri siliyoruz. Anlamsız ifadeden kastım satırın başlangıcında yer alan çift tırnak işaretinin kapanışından sonra yer alan kısımların tümü. Yani çift tırnak işaretinden sonraki kısımları sildiğimiz zaman bu virüsten kurtulmuş oluyoruz. Silme işlemine nereden başlayacağınıza aşağıdaki resme bakarak anlayabilirsiniz.

qv06 virüsünden kurtulmaBu silme işlemlerini yaptıktan sonra ana sayfamız ve hızlı arama çubuğumuz eski haline dönmeyecektir arkadaşlar. Bu işlemi de tarayıcımızın ayarlar kısmından yapabilirsiniz.

“Qv06 Virüsünden Kurtulma” için 3 cevap

  1. webintr diyor ki:

    Beni de deli etti bu şey. Ne illet bir belaymış. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

  2. FireSword diyor ki:

    Demin telefon için birçok siteye girdim ve 1-2 program kurdum ve bu lanet olsaı şeyle karşılaştım. Artık programdan mı sitelerden mi nerden geldiyse bilmiyorum. ama bir baktım program kaldırda yok, everhthingle bilgisyarı arıyorum yok. firefox’ta eklentiler, yan uygulamalar her yeri didik ettim yok yok, başlangıç sayfasını değiştiiyorum olmuyor yine bu açılıyor. sistem geri yükleme yapacaktım dedim bir googla bakıyım belki birşey vardır. Sağolun sayenizde kurtuldum. meğer kısayollara kod olarak eklemiş kendini ş….siz. Bunu yazan programcıyı da burdan öpüyorum.

Bir Cevap Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül